«

»

Uczniowie SOSW w naszej bibliotece

GOŚCIE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

 

W październiku i listopadzie bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie świetlicy A i B ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żukowie wraz z nauczycielami i wychowawcami: p. Moniką Malc,p. Urszulą Richert i p. Anną Korzeniecką-Bemowską.

p_9287_1W czasie pierwszego spotkania dzieci zapoznały się organizacją oraz funkcjonowaniem biblioteki, dowiedziały się na czym polega wypożyczanie książek i jak ważne jest ich odpowiednie traktowanie. Największą radość sprawiła uczniom SOSW możliwość obejrzenia, dotykania i samodzielnego wyboru książek, które wypożyczyli do wspólnego czytania w swojej świetlicy.

Kolejne spotkanie odbyło się z okazji Święta Pluszowego Misia, na które uczniowie przybyli dobrze przygotowani. Przynieśli ze sobą transparent oraz wspólnie wykonanego z p. Moniką Malc w świetlicy przepięknego misia z m. in. białej bibuły i brązowego futerka, jako prezent dla biblioteki. Miś ten powstawał przez wiele dni i wymagał niezwykłej precyzji i cierpliwości. W czasie zajęć dzieci poznały historię powstania pluszowych zabawek oraz wysłuchały opowieści o najsłynniejszych misiowych bohaterach książkowych i filmowych. Z ciekawością obejrzały też wystawę „Misiowy Świat” przygotowaną w czytelni.
Zajęcia przygotowała i przeprowadziła nauczyciel bibliotekarz Katarzyna Karcz. Następną wizytę dzieci ze SOSW w bibliotece zaplanowano już w drugim półroczu.

ZDJĘCIA 2015 002ZDJĘCIA 2015 004

ZDJĘCIA 2015 108ZDJĘCIA 2015 111

ZDJĘCIA 2015 123ZDJĘCIA 2015 121Przygotowała: Katarzyna Karcz