BEZPIECZNE STRONY

Atrakcyjne i bezpieczne strony internetowe dla dzieci zawierające mnóstwo zabaw i gier.

Aby przejść do wybranej strony kliknij na jej obrazek.


gry matamatyczne

2 + 2 gry matematyczne

2+2 gry matematyczne dla dzieci to bezpłatny program wspomagający naukę dzieci z zakresu podstawowych zagadnień matematycznych takich jak liczenie, dodawanie, odejmowanie, porównywanie liczb oraz tabliczka mnożenia. Ciekawe ćwiczenia, intuicyjna obsługa, wspaniała muzyka, atrakcyjna grafika oraz sympatyczna narracja sprawiają, że dziecko samo chętnie wraca do nauki matematyki.

.

. .

.


boomerang

Boomerang

Boomerang to miejsce, w którym znajdziesz ulubione filmy rysunkowe, wideo i bezpłatne gry. Graj w Internecie w gry ze swoimi ulubionymi postaciami , takimi jak Scooby-Doo czy Tom i Jerry. Na stronie możesz również obejrzeć bezpłatne fragmenty ulubionych seriali telewizyjnych.

.

.

.

.

.


buliba

Buliba

Strona przeznaczona dla dzieci w wieku od 2 do 8 lat, która oferuje gry, piosenki, zabawy rozwijające wyobraźnię, a także wiele innych niespodzianek, takich jak kolorowanki, gotowe do wydrukowania zaproszenia urodzinowe oraz bileciki do prezentów.

.
.

.

.

.

.

.


czas dzieci

Czas dzieci

Gry, zabawy, wierszyki, bajki do czytania i słuchania oraz inne atrakcje w Strefie Dzieci; artykuły, porady, opinie w Strefie Rodzica, a dla całej rodziny repertuar kinowy i teatralny, propozycje wycieczek i wspólnego spędzania czasu.

.

.

.


.

gry dla dzieciGry dla dzieci

Strona z grami dla najmłodszych, którą można  obsługiwać korzystając z obrazków. Gry są podzielone na kategorie i podkategorie, więc łatwo znaleźć ulubiony typ gier.

.

.


ito

Ito – zabawy edukacyjne

Strona zawierająca mnóstwo zabaw edukacyjnych przeznaczonych dla młodszych dzieci. Proste kolorowanki, gry, układanki, zdania ćwiczące spostrzegawczość, naukę alfabetu, zadania wspomagające naukę podstawowych działań matematycznych czy figur geometrycznych z pewnością pomogą dzieciom w nauce.

.

.

.

.

.

.


kącik UE

Kącik dla dzieci

Strona internetowa UE o prawach dziecka przeznaczona jest dzieci i nastolatków, które mogą tu spróbować swoich sił w grach, obejrzeć kreskówki i poznać swoje prawa. W unijnym „Kąciku dla dzieci” zamieszczono gry przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku 6–16 lat, które opracowane zostały przez instytucje unijne.

.

.

.

 

.


archeo

Klub Młodego Archeologa

Strona poświęcona archeologii, kierowana do dzieci, rodziców i nauczycieli. Przybliża zagadnienia związane z tą dziedziną nauki poprzez gry dostosowane do wieku dzieci, dorosłym natomiast proponuje tapety, pakiety edukacyjne, adresy placówek archeologicznych w całej Polsce.

.

.

.

.

.


konkursiaki

Konkursiaki

Strona dla miłośników gier i kreskówek, ale też dla łowców nagród. Znajdziecie tu wszystko: filmy, gry, informacje o ulubionych bohaterach oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Z tej strony można również pobrać interesujące i bezpieczne gry.

.

.


erysLas Rysia eRysia

Skierowana do dzieci i młodzieży strona poświęcona lasom. Miłośnicy przyrody znajdą tu gry, konkursy, prezentacje na lekcje przyrody, informacje o najpospolitszych gatunkach roślin i zwierząt leśnych, przewodnik po lesie i mnóstwo innych wiadomości.

.

.

.

.

.


matzoo

Matematyczne zoo

Serwis dedykowany uczniom szkół podstawowych. Prezentowane materiały j podzielone są na klasy, a te według kategorii tematycznych prezentujących ważniejsze działy matematyczne.
Zadania przybliżają ponad 300 tematów, a ilości przykładów do rozwiązania nie jest limitowana.

.

.

.

.


ministerstwo książkiPrzecinek i Kropka

Bohaterowie tej strony – Przecinek i Kropka zapraszają dzieci do Ministerstwa Książki, gdzie opowiadają o książkach, ich historii, teraźniejszości i przyszłości. Na zainteresowanych czeka też porcja gier i zabaw.

.

.

.


qlturka

Qlturka

Portal skierowany są do rodziców, wychowawców i dzieci poruszający kwestie kultury i sztuki dla dzieci. Najmłodsi, prócz propozycji twórczego spędzania czasu, znajdą tu ciekawe wywiady z pisarzami, ilustratorami; fragmenty książek audio, piosenki i wiersze. Nie brakuje też konkursów z nagrodami, w których wygrać można książki, bilety do teatru i zestawy do działań plastycznych. Część portalu – Kulturalny Plac Zabaw to ogromny zasób wszelkich zabaw i gier, który dzieci z pewnością szybko polubią.

.

.

.


sieciaki

Sieciaki

Bezpieczny internet dla dzieci. Sieciaki uczą dzieci zasad bezpieczeństwa w sieci, zapraszają do gier, komiksów, konkursów i „komputerowych” przygód na SiecioPlanecie. Na stronie tej znajdziecie również adresy do innych bezpiecznych serwisów z mnóstwem kolejnych gier
i zabaw.

.

.

.

.


zabawnik

Zabawnik

Strona inna od pozostałych, gdyż zawiera propozycje wspólnych zabaw pogrupowanych w 18 kategorii, np. Garść kamyków, Harce z farbą i nożyczkami, Nie tylko bystre oko, Gry planszowe, Trzepak i okolice. Zabawnik dostępny jest również w postaci pliku, który można wydrukować jako poręczną książeczkę.

.

.

.

.


zyraffa
Zyraffa

Strona pełna gier, krzyżówek i quizów edukacyjnych. Znajdziecie tu również również bajkową telewizję, a w niej bajki, filmy, audiobooki, prezentacje