LITERACKIE

W tym miejscu znajdziecie propozycje literackich stron internetowych.
Znajdziecie na nich bajki, baśnie, wierszyki i opowiadania do poczytania, posłuchania i obejrzenia.

Aby przejść do wybranej strony kliknij na jej obrazek.

 


 

bajka

Bajka

Strona zawierająca ciekawe bajki ułożone w ośmiu intrygujących kategoriach, np. Prostaczkowie i mędrcy, Chłop i baba, Anioły i diabły. Ciekawe?  Sprawdź !

.

.

.

.

 


bajki dla dzieciBajki dla dzieci

Zawartość strony podzielona na dwie części: Bajki do obejrzenia oraz Bajki do poczytania. W każdej znane i lubiane treści. Do obejrzenia jest wiele bajek, na których wychowało się wiele pokoleń dzieci, m. in. Reksio, Miś Uszatek, Koziołek Matołek. Pewnie chętnie zajrzą tu również rodzice. W części do poczytania również klasyka bajek i wierszy dla dzieci: Czerwony Kapturek, Tomcio Paluszek, Opowiedział dzięcioł sowie i wiele innych.

.

.

 


.B

.bajkowy zakątekBajkowy zakątek

Jak piszą jej autorzy, strona powstała z pasji i miłości do legend, ludowych bajań, baśni i mitów. Znajdziecie tu mnóstwo opowieści, ciekawostek, filmów, znanych i mniej popularnych legend i podań polskich i z całego świata.

 

 

 

.


 

podróż

Podróż w Krainę Baśni

Stronia poświęconej najpiękniejszym baśniom i najsławniejszym baśniopisarzom. Znajdziecie tu nie tylko wierne tłumaczenia najbardziej znanych baśni i życiorysy ich autorów, ale także definicję baśni jako gatunku literackiego, jej historię, słownik terminów literackich oraz zestawienie pojęć dotyczących baśni. Dowiecie się co to jest motyw i poznacie najczęściej spotykane motywy baśniowe. Możecie sprawdzić swoją „baśniową” (i nie tylko) wiedzę rozwiązując umieszczone tu ciekawe zadania, zagadki i ćwiczenia. Zapraszam także na spotkanie z liczną grupą animowanych baśniowych przedmiotów i postaci.

.

.

.

.

.


wierszyki dla dzieci

Wierszyki dla dzieci

Do poczytania wiersze polskich autorów dla najmłodszych oraz krótkie notki o ich twórcach.
Do słuchania zaś kilkanaście wierszyków i rymowanek czytanych przez znanych aktorów.