«

»

INTERAKTYWNA PRZYGODA Z HISTORIĄ

Na początku nowego półrocza wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach czytelniczych zorganizowanych przez naszą bibliotekę pod wspólnym tytułem „Interaktywna przygoda z historią”. Przeprowadziła je pani Marta Mital z wydawnictwa MEANDRY. Zajęcia te w ciekawy sposób połączyły tematykę historyczną z czytelnictwem. Podstawą spotkań były interaktywne książki, z którymi nasi uczniowie spotkali się po raz pierwszy.


Uczniowie klas 1 – 5 poznali życie w średniowiecznych miastach oraz zamkach, razem z bohaterami książkowymi zmagali się z ówczesnymi problemami i sami decydowali o ich losach, układali swoją opowieść. Najmłodsi natomiast projektowali zamki i wymyślali smoki, które strzegły do nich dostępu. Drugim tematem zajęć były odkrycia geograficzne, ich skutki oraz korzyści, jakie nam przyniosły. Uczniowie poznali tajniki piractwa, projektowali flagi i budowali kartonowe statki.
Najstarsze klasy, zgodnie z tematyką lekcji historii, poznali losy bohaterów Powstania Warszawskiego, zarówno tych, którzy zbrojnie walczyli o stolicę, jak i mniej znanych – cywilów, zapewniających walczącym i ludności miasta podstawowe produkty. Uczniowie sami zdecydować mogli jaką drogę wybrać, a zajęcia stały się powodem do dyskusji na temat szeroko pojmowanego bohaterstwa.
Po warsztatach do biblioteki szkolnej zakupione zostały wszystkie książki, które natychmiast zniknęły z półki. Uczniom bardzo spodobała się ich forma oraz fakt, że sami mogą decydować o losach bohaterów i sprawdzać wielokrotnie co wydarzy się na skutek podjętej decyzji.

Zapraszamy czytelników do lektury i zabawy z książkami.

IMG-20190228-WA0000IMG-20190228-WA0005

dabaaaef1d6904-sredniowieczeed2c6c6a-zlote-czasy-piratow

 

IMG-20190227-WA0005IMG-20190228-WA0007