«

»

Spotkanie z Wiolettą Piasecką

Spotkanie autorskie

13.04.2016 r. odbyło się zorganizowane przez Bibliotekę Gminną w Żukowie spotkanie autorskie z p. Wiolettą Piasecką, autorką ponad 40 bajek
i baśni, czterech sztuk teatralnych, wielu słuchowisk radiowych i dwóch biografii – H.Ch. Andersena i F. Morzyckiej.


Najpierw z twórczynią spotkały się klasy 1d i 1 c, a następnie II d i II e, ze Szkoły Podstawowej im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie. Spotkania przebiegały w bardzo miłej atmosferze. Pisarka natychmiast nawiązała wspaniały kontakt z dziećmi, które nie tylko słuchały, ale aktywnie uczestniczyły w spotkaniu: odgadywały zagadki, rozwiązywały minikonkursy, grały na scenie i zadawały pytania.
Pani Piasecka opowiadała o swoich książkach i o tym, co ją zainspirowało do ich napisania. Zdradziła kulisy pierwszych spotkań z wydawcą. Zachęcała dzieci do realizowania swoich marzeń, do niepoddawania się, gdy napotykają trudności, do rozwijania swoich talentów.
Okazało się, że autorka pisze nie tylko o królewnach, księżniczkach, duchach, czarownicach i zaczarowanych krainach, ale także doskonale zna się na piłce nożnej, co bardzo spodobało się szczególnie chłopcom. Zadawała pytania dotyczące piłki nożnej, zawodników i różnych klubów piłkarskich. Uczniowie doskonale poradzili sobie z odpowiedziami, a olbrzymią wiedzą w tym zakresie wykazał się uczeń kl. II e – Szymon Półczyński. Autorka przywiozła ze sobą lalki z bajek i przedstawiła krótki teatrzyk doskonale grając różne postacie. Zaprosiła także na scenę uczniów, którzy poruszając pacynkami zwierząt naśladowali ich głosy. Każde dziecko za czynny udział losowało wróżbę. Jeśli wierzyć tym przepowiedniom, to w przyszłości uczniowie naszej szkoły będą prezydentami, premierami, profesorami, modelkami, aktorami, uczonymi i innymi zasłużonymi dla kraju ludźmi. Bajkopisarka wzbudziła zaciekawienie wszystkich słuchających opowiadając ciekawostki z życia H.Ch. Andersena. Z zaangażowaniem udzielała odpowiedzi na wszystkie pytania zadawane przez uczniów.
Dzieci oraz wychowawczynie: Beata Formella, Wiesława Bielawa-Belka, Wioletta Wydrowska, Ewa Dering podziękowały pisarce za spotkanie, a p. Danucie Trawickiej – dyrektorce biblioteki, za jego zorganizowanie.
Na koniec każdy mógł kupić książki i otrzymać wpis z dedykacją i autografem autorki. Zainteresowani twórczością p. Wioletty Piaseckiej mogą znaleźć szczegóły na stronie http://www.wiolettapiasecka.pl/pl/o_autorce

Ewa Dering

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA