«

»

Podróżuj z Nelą

Podróżuj z Nelą

Jak przetrwać w dżungli? Gdzie są różowe delfiny? Czy leniwce są leniwe?
Gdzie mieszkają małpy o czerwonych sercach? Dlaczego flamingi są różowe?
Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w serii książek ,,Nela mała reporterka”,
wydawnictwa National Geographic.

100362470


Nela to dziewczynka z Polski, która podróżuje po świecie od piątego roku życia. Podobnie jak Steve Irwin (znany dziennikarz i podróżnik), Nela pragnęła zostać reporterką podróżniczą. Mając osiem lat nagrywała już filmy przyrodnicze i napisała pierwszą książkę. Obecnie Nela ma dziesięć lat i ukazały się już jej cztery książki. Prowadzi ona również podróżniczy program telewizyjny, który możemy oglądać w TVP abc. Reporterka Nela odwiedziła wiele ciekawych krajów, na różnych kontynentach. Na przykład, w Afryce zwiedziła Etiopię, Zanzibar, Tanzanię, Kenię, w Azji- Tajlandię, Kambodżę, Malezję, Filipiny, Wietnam, w Ameryce- Peru, Boliwię i Chile, a ostatnio również Kostarykę i Panamę.
Z książek Neli możesz dowiedzieć się wiele o przyrodzie, życiu ludzi i zwierząt w interesujących miejscach świata, często odległych i trudno dostępnych. Każda część serii składa się z dziesięciu przygód Neli, szczegółowo opisanych, opatrzonych zdjęciami oraz ciekawostkami.
Zachęcam wszystkich do przeczytania jej książek. Do tej poru ukazały się cztery tytuły: ,,10 niesamowitych przygód Neli”, ,,Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane”, ,,Nela i tajemnice świata”, ,,Nela na tropie przygód”. Wszystkie części są dostępne w naszej szkolnej bibliotece.

                   Gorąco polecam!   

   Martyna Antosik, VId