This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

«

»

SPIS LEKTUR

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie zobowiązani są
do przeczytania następujących lektur:

Pod tytułami oznaczonymi kolorem niebieskim znajdują się pełne teksty lektur.

KLASA 1
1. Grimm J., W. „Jaś i Małgosia”
2. Kownacka M. „Plastusiowy pamiętnik”
3. Brzechwa J. „Sójka” (w podręczniku)
4. Grimm J., W. „Muzykanci z Bremy”
5. Andersen Ch. H. „Nowe szaty cesarza”
6. Brzechwa J. „Leń” (w podręczniku)
7. Brzechwa J. „Żaba” (w podręczniku)
8. Cichoń W. „Cukierku, ty łobuzie!” (fragment w podręczniku)
9. Perrault Ch. „Śpiąca królewna”
10. Jansson T. „Opowiadania z Doliny Muminków
11. Chotomska W. „Legenda o Smoku ze Smoczej Jamy”
12. Brzechwa J. „Przyjście lata” (w podręczniku)

KLASA 2
1. Andersen Ch. H. „Brzydkie kaczątko”
2. Milne A. A. „Kubuś Puchatek” (fragment)
3. Berowska M. „O Lechu, Czechu i Rusie” (fragment w podręczniku)
4. Porazińska J. „Szewczyk Dratewka”
5. Lindgren A. „Dzieci z Bullerbyn” (fragment)
6. DuszyńskA j „Cudaczek – Wyśmiewaczek” (fragment w podręczniku)
7. Sójka A. oprac. „Lampa Aladyna” (fragment w podręczniku)
8. Andersen Ch. H. „Calineczka”
9. Graham K. „O czym szumią wierzby” (fragment w podręczniku)
10. Orłoń M. „O Piaście Kołodzieju” (fragment w podręczniku)
11. Papuzińska J. „Nasza mama czarodziejka”
12. Centkiewicz Cz. „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”

KLASA 3
1. Berowska M. „Legenda o śpiących rycerzach w Tatrach”
2. Kownacka M. „Kajtkowe przygody”
3. Krüger M. „Karolcia”
4. Konopnicka M. „Jak to ze lnem było”
5. Porazińska J. „O dwunastu miesiącach”
6. Orłoń M. „Przerwany hejnał”
7. Andersen Ch. H. Królowa Śniegu
8. Andersen Ch. H. „Dziewczynka z zapałkami”
9. Lofting H. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”
10. Jankowski F. „Bajka o królu ryb”
11. Oppman A. „Syrena”
12. Pisarski R. „O psie, który jeździł koleją”

KLASY 4 – 6
Wybór i kolejność omawiania lektur ustalana jest przez nauczycieli języka polskiego na początku każdego roku szkolnego i znajduje się w zakładce HARMONOGRAM KLASY IV – VI.

1. J. Korczakowska „Spotkanie nad morzem”
2. J. Brzechwa „Akademia pana Kleksa”
3. C. Collodi „Pinokio”
4. C.S. Lewis „Opowieści z Narnii”
5. I. Jurgielewiczowa „Ten obcy”
6. E. Niziurski „Sposób na Alcybiadesa”
7. F. H. Burnett „Tajemniczy ogród”
8. R. Kipling „Księga dżungli”
9. B. Gawryluk „Moje Bullerbyn”
10. H. Sienkiewicz „W pustyni i w puszczy”
11. K. Makuszyński „Szatan z siódmej klasy”
12. J. Verne „W 80 dni dookoła świata”
13. F. Molnar „Chłopcy z Placu Broni”
14. L. M. Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”
15. M. Twain „Przygody Tomka Sawyera”
16. W. Gomulicki „Wspomnienia niebieskiego mundurka”
17. M. Musierowicz Kłamczucha
18. Christa J. „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”
19. Sat – Okh „Biały Mustang”
20. Olech J. „Dynastia Miziołków”